Lytinis berniukų brendimas: pagrindiniai etapai

Lytinis berniukų brendinas prasideda įprastai nuo 11-12 metų, tačiau gali vykti ir vėliau – nuo 14-15 metų ir tai nėra patologija. Tuo metu didėja raumenų masė, kaulų sistema, keičiasi figūra ir žemėja balsas. Ypač vystosti pečių juostos raumenys, didėja sėklidės ir varpa.

Varpa pradeda aktyviai vystytis nuo 11-ojo gimtadienio. Tuo metu varpos ilgis vidutiniškai siekia 4 centimetrus, 14-os metų – 7 centimetrus, 18-os – 10 cm. Šie skaičiai - tai ne normos ir ne absoliutūs dydžiai, nes nėra jokių standartiško ilgio varpos matmenų. Suaugusio vyro varpa erekcijos būsenoje gali būti nuo penkių iki septyniolikos centimetrų. 13-14 metų berniuko sėklidės būna 3,6-3,7 cm skersmens, 15-os – 4 cm.

Lytinis brendimas pasirieškia ir plaukuotumu lytinių organų srityje, pažastyse, atsiranda pūkėliai virš viršutinės lūpos ir ant smakro. Ties 16-ais metais plaukai rombo forma padengia zoną ties lytiniais organais, po kelių metų plaukai gausiai padengia vidines šlaunis.

Tuo pat metu, kartu su plaukais ant veido gali atsirasti spuogai. Jeigu jie itin ryškiai pastebimi, būtina kreiptis pagalbos į odos gydytoją. Kaip taisyklė, spuogai turėtų dingti lytinio brendimo etapui pasibaigus apie 16-17 metus. Brendimo metu privalu rūpintis sveika gyvensena, sportuoti, teisingai maitintis, reguliariai valyti veido odą.

Apie 14-uosius berniukų gyvenimo metus atsiranda pirmosios poliucijos. Jeigu iki tol dar tai nepadarėte, papasakokite vaikui visą tiesą, kaip atsiradanda vaikai, kad artimiausiu metu sūnus nepakeistų jūsų statusą iš tėvų į senelio ir močiutės.

Dar vienas svarbus paauglio brendimo požymis – ūgis. Įprastai pastebimi du šuoliai: 10-11 metų ir 13 metų, kai berniukais pastebimai paauga 7-10 centimetrų.

Tėvams neverta nerimauti, jeigu brendimas prasideda 1-2 metais vėliau. Svarbiausia berniuką palaikyti, paaiškinti, kad nesinervintų dėl savo mažo ūgio ar niekaip nepradedančių augti ten, kur reikia plaukų.

Kai keičiasi balsas, formuojasi skydliaukinis gerklų atauga, vadinama Adomo obuoliu. Ties 17 metais beveik susiformuoja berniuko balsas ir gerklų iškišulys.

Kitas svarbus lytinio brendimo požymis – spenelių šiurkštėjimas, kai vyksta šis procesas, šioje srityje gali būti jaučiamas diskomfortas.

Lytinių ląstelių - spermotozoidų vystymąsis prasideda nuo 14-15 metų ir po to vyksta nuolat. Šiuo gyvenimo periodu gali vykti savaiminiai sėklos išsiveržimai ir tai yra normalu.

Nepamirškite sūnų išmokyti asmeninės higienos pagrindų: prausimąsis, kasdienis apatinių keitimas – būtinas berniukų savęs priežiūros aspektas. Berniukų lytinės liaukos dirba aktyviau nei mergaičių, todėl nepaisant higienos taisyklių, atsiranda nemalonus kvapas. Pats berniukas jo gali nepastebėti, tačiau aplinkinius tai gali nemaloniai trikdyti.

Lytinio brendimo laikotarpiu stipriai keičiasi ir paauglio elgesys, atsiranda autoritetai – mokytojai, muzikantai, kino herojai, pirmoji meilė. Fiziniai pokyčiai lemia ir psichologinius pasikeitimus. Berniukas tampa kukliu ir tyliu, gali nerimauti dėl menkiausio defekto, sureikšminti smulkmenas. Berniuko judesiai būna kampuoti, mat kūnas greitai auga ir vaikas nespėja adaptuotis.

Paauglys lengvai įsižeidžia, išgyvena nuotaikų kaitą: tai jaučiaisi suaugęs, tai vaikas ir vėl nori būti su mama ir tėčiu. Sumaišties įneša ir neaiškūs lytiniai poreikiai. Be to, lytinio brendimo metu paauglys ima kovoti už savo teises ir laisves. Psichologai perspėja, kad tokia kova gąsdina pačius paauglius – pasąmonėje jie nori, kad tėvai būtų griežtesni, padėtų susigaudyti, kas yra blogai, kas gerai.

Kai tėvų sprendimai yra pamatuoti ir pagrįsti, paauglys įprastai juos priima, tačiau tėvams verta nepamiršti apie pasitikėjimą savo vaiku ir periodiškai kalbėtis apie moralines normas. Kaip taisyklė, sveika mityba, tėvų dėmesys ir pasitikėjimas – tai, ko reikia jaunam vyrui.

Notice: Undefined index: s3_image in /home/www/erotinesprekes.lt/catalog/controller/module/blog.php on line 197

Notice: Undefined index: s3_image_retina in /home/www/erotinesprekes.lt/catalog/controller/module/blog.php on line 198

idek dar uz: gauk nemokama siuntima