Feromonai: kaip siunčiami gundantys signalai?

Pastaruoju metu žmonės praktiškai prarado galimybę pajausti tikrąjį kūno aromatą, stengdamiesi jį užgožti dezodorantais, kvepalais ir kitomis kosmetinėmis priemonėmis. O be reikalo, nes kiekvieno žmogaus kūnas turi savitą, ne į nieką nepanašų kvapą, į kurį pasąmonės lygmenyje reaguoja priešingos lyties atstovai.

Dar prieš šešis dešimtmečius mokslininkai įvardino ypatingai cheminį agentą – androsteroną. Šis vyriško kvapo komponentas niekaip neveikia vyrų, tačiau į jį jautriai reaguoja moterys. Tokiu būdu ši medžiaga tapo pirmuoju įvardintu feromonu.

Kas yra feromonai

Feromonai, arba afrodiziakai – tai ypatingos lakios medžiagos, kurias išskiria moterys ir vyrai kaip seksualinio aktyvumo, susijaudinimo, geismo ir viliojimo signalą.

Vyrišku feromonų vadinamas androsteronas, moterišku – kopulinas. Kiekvienas žmogus išskiria individualią savo feromono koncentraciją, todėl kiekvienas iš mūsų turi savitą kvapą. Patys mes jo įprastai nejaučiame. Tai nėra tas pats, kai užuodžiame prakaito ar nešvaraus kūno kvapą – feromonų uosle, kvėpuodami per nosį neužuosime. Už tai tą kvapą puikiai jaučia šunys, galintys surasti žmogų, sekdami jo paliktais pėdsakais su feromonų kvapu. Pasaulyje nerasite dviejų vienodų feromonų kvapų, kaip ir neįmanoma aptikti dviejų vienodų pirštų antspaudų.

Nors tiesiogiai savo pačių feromonų kvapo žmonės nejaučia, jie turi galimybę užuosti kitų žmonių kvapą ir tai lemia daugelį svarbių dalykų meilėje ir sekse. Feromoninės liaukos dideliais kiekiais yra aptinkamos vaisiaus užuomazgos stadijoje, tačiau tą akimirką, kai nauja gyvybė ateina į pasaulį, didžioji jų dalis prarandama. Likusios liaukos tūno kūne, laukdamos lytinio brendimo pradžios. Jam prasidėjus, liaukos, kurių daugiausia yra pažastyse, lytinių organų, anuso, spenelių, burnos ir nosies zonose, atsiveria.

Kaip jos veikia

Esant lytiniam susijaudinimui ar aktyviai kūnui judant feromonai išsiskiria ir išsidalina po visą kūną. Būtent dėl šios priežasties moteris jaudina iki pusės apsinuoginusio sportininko ar sunkų fizinį darbą atliekančio raumeningo vyro atvaizdas. Tokiais atvejais ima tiesiog atrodyti, kad mus traukia šie vyrai fiziškai. Tą patį jaučia ir vyrai, išvydę moterišką kūną, padengtą lašeliais.

Žinoma, mes galime mylėti akimis, mintimis, tačiau gamtos neapgausi. Mūsų nosis subtiliai pagauna „savo“ partnerio bangą. Jeigu partnerio feromonai jaudina, žadina jausmingumą, partneris atrodys patrauklesnis ir gražesnis nei kiti. Ir visiškai nesvarbu, kad šis asmuo visiškai nepanašus į Antoniją Banderasą ar Andžoliną Džoli.

Viskas priklauso nuo vomeronazalinio organo: tai toks aparatas, sudarytas iš dviejų nedidelių vamzdelių, esančių kiekvienoje nosies šnervėje. Specialistai teigia, kad būtent šis organas reaguoja į feromonus ir siunčia atitinkamus impulsus į smegenis su kodiniu pavadinimu „O, taip – tai jis, aš noriu jo!” arba „Aš noriu jos!”. Mokslininkai įsitikinę, kad ši kūno dalis atsakinga už meilę ir geismą „iš pirmo žvilgsnio“.

Feromonų sudėtingumas

Feromonai – kaprizingi, jie lengvai išnyksta susidūrę su deguonimi. Geriausiai jie pasireiškia pavasarį ir vasarą, kai mus supa kuo daugiau apnuogintų kūnų. Feromonai „nemėgsta“ ir stiprių parfumerijos kvapų bei kosmetikos – dezodoruojančių priemonių, kremų ir losjonų.

Stiprūs dirbtiniai kvapai trukdo potencialiam partneriui prisiartinti prie jūsų ir užuosti tikrąjį jūsų kvapą, mat feromonai geriausiai užuodžiami asmeninės erdvės zonoje – t. y. vieno metro atstumu. Kai pirmasis kontaktas įvyko, tarp dviejų žmonių kyla flirtas, feromonų poveikis tik stiprėja. Kai jie susijungia į vieną bendrą bangą, poros greičiausiai laukia audringas seksas. Jeigu feromonų kvapas netinka ir jų lygmuo neatitinka jūsiškio, greičiausiai net super gražuolė ar simpatiškas „pleibojus“ nesugebės sujaudinti ir sudominti priešingos lyties atstovo.

Maža to, feromoninį poveikį galima sustiprinti įsigijus feromoninių kvepalų, suteikiančių daugiau pasitikėjimo savimi ir psichologinio stabilumo. Jų sudėtyje įprastai yra tokių natūralių afrodiziakų kaip muskusas, rožių kvapas, ambra, pačioliai ir kt.

Notice: Undefined index: s3_image in /home/www/erotinesprekes.lt/catalog/controller/module/blog.php on line 197

Notice: Undefined index: s3_image_retina in /home/www/erotinesprekes.lt/catalog/controller/module/blog.php on line 198

idek dar uz: gauk nemokama siuntima