„Coming out“: viešo prisipažinimo taisyklės

„Coming out“ (angl. k. „Coming Out of the closet“ – išėjimas iš kamaros)– tai savanoriško savo netradicinės seksualinės orientacijos pripažinimas. Šis terminas dažniausiai taikomas gėjams, lesbietėms, biseksualams, transeksualams, kai šie nebeslepia nuo aplinkinių savo orientacijos.

Šios sąvokos atsiradimas siejamas su 1989 metais išleista Hainerio Karovo kino juosta, vienintelis filmas apie gėjus. Filme pasakojama, kad Matiasas sutinka jauną mokytoją Filipą Klahrmaną ir įsimyli jį iš pirmo žvilgsnio. Tačiau Filipas nežino, kaip elgtis, nes jo draugė Tania laukiasi, o rytų Vokietijos bendruomenė smerkia homoseksualus. Filipas išgyvena sunkią krizę ir suvokia, kad neturi kito kelio – tik priimti save tokį, koks yra ir nebeslėpti savo jausmų Matiasui. „Kamingauto“ diena minima visame pasaulyje spalio 11-ąją.

„Kamingauto“ proceso įgyvendinimas nėra toks paprastas, jeigu kalba eina apie kuklų žmogų. Ką daryti, kad viskas praeitų kiek įmanoma pozityviau?

Jeigu norite pranešti tėvams, kad, pavyzdžiui, jums patinka ne vaikinai, o merginos, niekada nedarykite to pasikarščiavę. Bus geriau, jeigu sąmoningai ir kryptingai ruošitės tai dienai. Nešokiruokite aplinkinių, staiga ėmę ir pareiškę, kad esate merginų gerbėja. Pasistenkite brangiausius savo žmones paruošti naujienai, kad ji nenuskambėtų, kaip griaustinis iš giedro dangaus.

„Kamingautą“ rekomenduojama pravesti ne grupei, o individualiai, pasirinkite ramią aplinką. Galima tai padaryti šeimyninės vakarienės metu, kai ir jūsų, ir vieno iš esančių tuo metu tėvų nuotaika bus gera. Be to, pabandykite išsiaiškinti galimą tėvų reakciją įvairiomis užuominomis. Jeigu sulaukiate neigiamos reakcijos, neskubėkite su viešais prisipažinimais.

Neverta tikėtis, kad net atsižvelgus į visus patarimus tėvų reakcija bus teigiama. Įprastai tėvai nusiramina, kad jiems pasakojama apie ilgalaikius ir rimtus santykius. Tačiau nesistebėkite, jeigu tėvai nusivils sužinoję apie prarastą galimybę sulaukti anūkų.

Būkite pasiruošę, kad po „kamingauto“ artimieji ir giminaičiai nesąmoningai ims su jumis bendrauti šalčiau. Tai natūrali žmogaus reakcija į kito žmogaus prisipažinimą, kad jis „kažkoks ne toks“. Tiesiog išlaukite tą ne itin malonų laikotarpį, bet jokiu būdu stenkitės neatsiriboti.

Ir atminkite, kad jūsų gyvenimas priklauso tik jums, todėl būtent jūs sprendžiate, kaip ir su kuo gyvensite. Jeigu jus tenkina nuolatinis slaptymąsis ir nutylėjimas, kad esate – lesbietė, tegul viskas taip ir lieka. Net garsūs ir visame pasaulyje populiarūs žmonės ne visada ryždavosi viešam prisipažinimui. Pavyzdžiui, grupės „The Queen“ lyderis Fredis Merkuris iki paskutinės savo gyvenimo dienos negalėjo ryžtis visaverčiam „komingautui“ ir jo biseksualumo apraiškas fiksavo tik paparaciai.

Kitos žvaigždės, pasiryžusios viešam prisipažinimui, tik laimėdavo. Pavyzdžiui, 1976 metais interviu žurnalui „Rolling Stone“ metu muzikantas Eltonas Džinas pirmą kartą pareiškė apie savo netradicinę seksualinę orientaciją ir prisipažino esąs biseksualus.

Iš pradžių šis precendento populiarios muzikos istorijoje neturintis precendentas neigiamai paveikė dainininko populiarumą – krito albumų įrašų pardavimi heteroseksualios daugumos gretose.

Po kelerių metų įvykus skyryboms su garso technike Renata Blauer, laikinai atitraukusia visuomenės dėmesį nuo šokiruojančios žvaigždės išpažinties, Eltonas Džonas pareiškė, kad greičiausiai yra ne biseksualus, o homoseksualus.

1993 metais muzikantas susipažino su savo būsimuoju partneriu, režisieriu ir prodiuseriu Devidu Fernišu. 2005 metais po vienalyčių santuokų įteisinimo Didžiojoje Britanijoje vyrai prisiekė amžiną meilę. O 2010 m. sutuoktiniai tapo tėvais – surogatinė motina iš Kalifornijos pagimė jiems sūnų.

Notice: Undefined index: s3_image in /home/www/erotinesprekes.lt/catalog/controller/module/blog.php on line 197

Notice: Undefined index: s3_image_retina in /home/www/erotinesprekes.lt/catalog/controller/module/blog.php on line 198

idek dar uz: gauk nemokama siuntima